Bezwaar tegen kap platanen ongegrond
- Gegevens
- Geschreven door Beheerder1
Wijk bij Duurstede, 28 april 2012. Voor de sloop en nieuwbouw van de woningen van woningstichting Volksbelang worden de platanen aan de Steenstraat toch gekapt. Dat heeft het college van burgemeester en wethouders besloten op advies van de Commissie van advies voor de bezwaarschriften. Tegen de bomenkap was bezwaar gemaakt door de vereniging Natuur en Milieu Wijk bij Duurstede. Het bezwaar is ongegrond verklaard.
Vernieuwing wijk De Engk
Woningstichting Volksbelang wil de huidige woonblokken aan de Steenstraat slopen en vervangen door nieuwbouw. De plannen daarvoor zijn de afgelopen jaren in overleg met de gemeente en omwonenden gemaakt. De eerste fase van sloop en nieuwbouw is inmiddels gestart. Dit project is onderdeel van een omvangrijke vernieuwing van de wijk De Engk. Zo wordt op dit moment gewerkt aan uitbreiding van het Ewoud & Elisabeth Gasthuis en komen er woningen bij aan de David van Bourgondiëweg. Ook worden er bouwplannen gemaakt voor de locaties van De Driehoek, het Wijkhuis, De Opstap en de meest noordelijk gelegen galerijflat aan de Dirk Fockstraat. Voor de wijk is ook een groen- en waterplan opgesteld, waarbij het meest in het oogspringend is, de omvorming van de David van Bourgondiëweg tot een watergang.
Nieuwbouw en herinrichting Steenstraat
De komende twee jaren wordt gewerkt aan de nieuwbouw van woningen van Volksbelang aan de Steenstraat en aan de herinrichting van de weg. “De nieuwe woonblokken worden iets hoger en dieper. Er komen verschillende typen woningen, geschikt voor alleenstaanden en gezinnen. Er wordt aan gedacht om huisartsen en buurtzorg er eveneens een plekje te geven. Om ruimte te maken worden de huidige kabels en riolering, die vlak voor de gevels van de woningen lopen, verlegd. Ook komen er parkeerplaatsen bij. Hoewel dat natuurlijk zonde is, moeten de bomen voor de woningen en de andere werkzaamheden wijkenâ€, legt wethouder Jan Burger namens het college van burgemeester en wethouders uit. Hij is er van overtuigd dat de Steenstraat er uiteindelijk mooier op wordt. “Er komen nieuwe woningen en we gaan de Steenstraat herinrichten. We proberen de snelheid van het autoverkeer terug te dringen en er worden natuurlijk nieuwe bomen geplantâ€, besluit de wethouder.
Ongegrond
De gemeenteraad heeft begin dit jaar met de plannen ingestemd. Op het laatste moment diende de vereniging Natuur en Milieu Wijk bij Duurstede echter een bezwaarschrift in tegen de kap van de platanen. Ook GroenLinks haalde handtekeningen op. Op basis van de stukken en een hoorzitting concludeert de Commissie van advies voor de bezwaarschriften dat het college echter in redelijkheid heeft kunnen komen tot het verlenen van de kapvergunning (omgevingsvergunning). Zij adviseert het bezwaar tegen de kap van de platanen ongegrond te verklaren. Het college heeft besloten dat advies op te volgen en tot het kappen van de bomen over te gaan.


