vr18052012

Jaargang: 4

Laatste update:12:35:14 PM

Wijkse imker pakt uit

Wijkse imker pakt uit

Wijk bij Duurstede, 13 mei 2012. Het was gisteren bij de Wijkse imke...

Bedrijfsbrand de Langkamp

Bedrijfsbrand de Langkamp

Wijk bij Duurstede, 12 mei 2012. Als eerste was vanavond de politie ter p...

Wijkse molen te bekijken

Wijkse molen te bekijken

Wijk bij Duurstede, 12 mei 2012. 900 molens zetten dit weekend hun d...

S.V.F. - s.v. Odijk dramatisch

S.V.F. - s.v. Odijk dramatisch

Langbroek, 12 mei 2012. In aanloop naar de beslissingswedstrijd weds...

Wegwijzer traint AED

Wegwijzer traint AED

Wijk bij Duurstede, 10 mei 2012. De leerlingen van groep 8 van de basissc...

Wandkleed voor bibliotheek Cothen

Wandkleed voor bibliotheek Cothen

Cothen, 10 mei 2012. Meer dan twee jaar geleden, om precies te zijn maart...

Wijk bij Duurstede

Instellingen

Gratis Cultuurcafé voor iedereen

Gratis Cultuurcafé voor iedereen

 

Wijk bij Duurstede, 16 mei 2012. Stichting De Inrichting houdt op woen...

CDW van zondag naar zaterdagvoetbal?

CDW van zondag naar zaterdagvoetbal?

Wijk bij Duurstede, 15 mei 2012. Binnen voetvalvereniging sv CDW zijn in het v...

Cothen

Instellingen

Jeugd showt muzikaal talent

Jeugd showt muzikaal talent

Cothen, 13 februari 2012. Handbalvereniging Fortissimo wilde voor de jeugdlede...

Dames Fit kampioen B-poule ZVC

Dames Fit kampioen B-poule ZVC

Cothen, 17 mei 2012. Eén van de dames teams van volleybalvereniging Fit is kam...

Langbroek

Instellingen

Man aangehouden dankzij DNA-spoor

Man aangehouden dankzij DNA-spoor

Langbroek, 9 mei 2012. Een man werd op dinsdag 8 mei aangehouden, doordat zijn...

Columns

Instellingen

KijkopWijk: Aanval

KijkopWijk: Aanval

Wijk bij Duurstede, 23 april 2012. Ja hoor, het is weer zover. Het was al een pa...

Ongezouten: Uitgeblust

Ongezouten: Uitgeblust

De bedrijfsfitness voor het gemeentepersoneel wordt afgeschaft. U leest het go...

Uitgesproken: Koninginnedag

Uitgesproken: Koninginnedag

Wijk bij Duurstede, 30 april 2012. Het was weer zo ver! De vlaggen worden uit...

Buurtblog

Instellingen

Buurtblog: Henk en Ingrid?

Buurtblog: Henk en Ingrid?

Het kabinet is gevallen en dus gaan we de verkiezingsstrijd weer in. Politici ...

Buurtblog: Rome we komen!

Buurtblog: Rome we komen!

Vorig jaar ‘bedwongen’ zij nog de Noordkaap, gewoon met de caravan achter de aut...

Buurtblog: En dan heb je opeens geen ouders meer

Buurtblog: En dan heb je opeens geen ouders meer

Het is enige tijd gelden dat ik een blog heb geschreven. Zoals u uit de kop ku...

SeaLions naar Roermond

Wijk bij Duurstede, 26 juli 2010. Wat doe je wanneer je als scouting deel wilt nemen aan het feest van het honderdjarig bestaan van scouting Nederland in Roermond? Daar wil je natuurlijk bij zijn! Het liefst met je eigen boten. Om dat mogelijk te maken is afgelopen week een bijzonder transport op weg gegaan naar Roermond. Met een groot binnenvaartschip dat vaart onder de naam Sympathie worden de lelievletten van de waterscouts door heel Nederland opgehaald en naar Roermond gebracht. Een hele logistieke operatie.

14 duizend scouts

Ook de SeaLions Zeeverkenners uit Wijk bij Duurstede zijn met hun vletten van 26 juli tot 4 augustus aanwezig op de grote jubileum jamboree in Roermond. Omdat het de honderdste editie is, wordt dit evenement van het jaar groot gevierd. Naar verwachting komen er in totaal 14 duizend scouts vanuit Nederland en het buitenland.

Binnenvaartschip

Het vervoeren van de vletten naar Roermond blijft altijd een knelpunt. Dit jaar is in samenwerking met het Bureau Voorlichting Binnenvaart en Nederland Maritiem Land gekozen voor een bijzondere oplossing, de inzet van een binnenvaartschip. Waar het binnenvaartschip normaal tot wel 1600 ton zand, grind, kolen of containers vervoert, is het ruim ditmaal gevuld met maar liefst 120 vletten. Een spectaculaire vracht die op verschillende plaatsen in Nederland opgehaald is.

Binnenvaartondernemer van de Sympathie, de familie Van Dam, heeft vorige week zaterdag in Amsterdam zestig vletten geladen. De SeaLions zijn samen met nog andere groepen uit de omgeving van Utrecht in Vreeswijk aan boord gegaan. Hoe dat ging ziet u in het fotoalbum. Zodra het binnenvaartschip in Limburg de vletten heeft bezorgd wordt het schip op een bijzondere wijze ingezet in het programma van de JubJam100.

Sponsoractie

Natuurlijk hadden de SeaLions dit liever in een eigen sleep gedaan met een eigen slepertje, want zo’n afstand slepen met een buitenboordmotor wil je niet echt. De SeaLions zijn daarom in dit jaar waarop scouting Nederland honderd jaar wordt een sponsoractie gestart onder de naam '100 voor de SeaLions' om geld bijeen te krijgen voor de aanschaf van een slepertje. Voor meer informatie hierover kunt u terecht op www.sealions.nl.

Het is uiteraard ook mogelijk om als bezoeker een dag langs te komen in Roermond en mee te doen aan het grootse scouting evenement. Meer informatie hierover is te vinden op de website www.jubjam100.scouting.nl.  Na 11 dagen feest in Roermond wordt het schip weer ingezet voor de terugtocht van de vletten

Reactie (0)
Schrijf reactie
Uw contactgegevens:
Reactie:
Veiligheid
Voer de anti-spam code die u in het beeld lezen kunt.

Elke vrijdagmiddag houdt de redactie open tafel in café 't Hoff, Markt 15a te Wijk bij Duurstede. U bent van harte welkom om vanaf 17.00 uur aan te schuiven om uw verhaal te doen of kennis te maken.

De redacteuren en fotografen van ditiswijk.nl zijn ook regelmatig in Cothen en Langbroek. Ziet u ons lopen in rode jas? Trek ons aan de mouw en vertel uw verhaal! Wij maken graag tijd voor een praatje.

Geen tijd om langs te komen? Mail dan uw verhaal naar de Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. of plaats het op Twitter: @ditiswijk of op Facebook. Wij nemen dan zo snel mogelijk contact met u op.

Share/Save/Bookmark