Project Krommerijnder gaat van start
Wijk bij Duurstede, 31 januari 2012. Eeuwenlang is het vervoer van Wijk bij Duurstede naar Utrecht en de gehele regio gedaan door vervoer over de Kromme Rijn met een schip dat aangepast was aan de kronkelende en vrij smalle rivier. Na een jaar lang voorbereidingen gaat het project om deze zogenaamde 'Krommerijnder' te herbouwen op 1 maart van start.
Vrijwilligers en jongeren
Doel was om dat schip te herbouwen en dat te doen met een groep vrijwilligers en jongeren die, door mee te werken aan het project, in staat worden gesteld een goede start in de maatschappij te maken. Een heel jaar lang is er door initiatiefnemer Coos van den Hoek en de overige bestuursleden van de Stichting Wijkse Projekten overleg gepleegd met gemeente, subsidiegevers, sponsors, mogelijke medewerkers en nog veel meer partijen om de benodigde financiën bij elkaar te krijgen en een locatie te vinden waar het schip gebouwd kon worden. Op 1 maart is het eindelijk zover!
Aan de slag
Er is een ruimte gehuurd in het bedrijf Støreland van Tony Roeland waar de Krommerijnder gebouwd zal gaan worden. Uiteraard moet de ruimte eerst geheel worden ingericht. Werkbanken moeten gemaakt worden, gereedschap gekocht en kasten gebouwd om het gereedschap op te bergen. Kortom, er is nog het nodige te doen voor er daadwerkelijk aan de boot gebouwd wordt, maar dat is een kwestie van weken. Daarna is het volop bouwen aan de Krommerijnder. Voor het grootste gedeelte op de oude traditionele bouwwijze, zo nu en dan verrijkt met moderne technieken die de levensduur en het onderhoud van het schip ten goede komen.
Bezoek de website
Nu al kunt u op de website veel lezen wat er op dit moment over het project bekend is. Een fraaie en bijzonder informatieve website die u de hele bouwperiode van waarschijnlijk anderhalf jaar op de hoogte houdt van de stand van zaken. Daar staan ook de instellingen en bedrijven genoemd die het project financieel, materieel of met raad en daad steunen. Houdt u deze website in de gaten want er staat binnenkort op hoe u het project ook zelf actief kunt ondersteunen. En mocht u in de komende tijd in de gelegenheid zijn, komt u dan gerust eens kijken bij Støreland aan de Molenvliet 16. De bouwers van het schip vertellen u graag over het project en over de manier waarop de Krommerijnder gebouwd wordt. Voor informatie kunt ook bellen naar Coos van den Hoek, telefoon 0343-571846.


